İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde edinilen eczacı kimliğine yazarlık kimliğini de ekleyen, 1991'de "Bir Demet Mavi, Bir Demet Yeşil" adlı öykü dosyası ile Orhan Kemal öykü yarışması birincilik ödülü alan, NDS Edebiyat Ödülü Jüri başkanı (NDS 62) Tomris Seçgir Alpay, Ayizi Kitap'tan yayınlanan “Gülsün, Agavni, Zilha” isimli kitabıyla Yunus Nadi Öykü Ödülüne layık görüldü.
Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, mimarlık meslek ortamına farklı yönleriyle katkıda bulunan, iz bırakmış meslek büyükleri ile sürdürülen yayın çalışmaları kapsamında “Mimarlar Odası Tarihinden Portreler” dizisinin yeni kitabını mimar (NDS 67) Prof. Dr. Nur Akın'a ayırdı.
NDS Edebiyet Jürisi üyesi, gazeteci-yazar (NDS 69) Yazgülü Aldoğan bir yıldır yazar olarak çalıştığı Cumhuriyet Gazetesi'nde yeni bir görevlendirme ile Kültür ve Sanat sayfalarının sorumluluğunu devraldı; Cumhuriyet Gazetesi Kültür Servisi Müdürü oldu.
(NDS 71) Esen Çamurdan Aralık 2019'da kurulan ve ana hedefi Türkiye Tiyatrosunun belleğini oluşturacak bir tiyatro müzesini İstanbul'a kazandırmak olan Türkiye Tiyatro Vakfı'nın Kurucular Kurulu başkanlığına seçildi.
İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi (NDS 72) Prof. Dr. Afife Mat, 42 yıl boyunca eğitim ve eczacılık alanındaki çalışmaları nedeniyle Türk Eczacıları Birliği Eczacılık Akademisi tarafından 2019 yılı Hizmet Ödülü'ne layık görüldü.
Sevda-Cenap And Müzik Vakfı Onur Ödülü Altın Madalyası, yetenekli genç müzisyenlerin eğitimine yaptıkları katkılar nedeniyle NDS'li Pekinel kardeşlere verildi.
Sayfa 1 / 31